Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ogłoszenia

 
/uploads/5e9dbd2331da8/pages/10/content/92ea1c24962f4402b13d7147fadd8e86-0001-skonwertowany-skompresowany.pdf
***********************************************************************************   
Przygoda z Tatą
 
Już 19 czerwca w Łodzi odbędzie się gra miejska pod nazwą Przygoda z Tatą. Rodzinne wydarzenie wystartuje o godzinie 10:00, a start i meta znajdować się będą w Parku Poniatowskiego. Dzięki zabawie tegoroczny Dzień Ojca będzie wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich rodzin z dziećmi, które wezmą w niej udział. Na uczestników czekają zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności i niespodzianki to wszystko podczas kilku godzin bezpłatnej imprezy.
 
Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny składające się z ojców oraz dzieci w każdym wieku. Do teamu mogą dołączyć również mamy. Nie ma ograniczeń w liczebności rodzinnej drużyny. Wszyscy, którzy wezmą udział w imprezie, mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek oraz wezmą udział w losowaniu voucherów na weekendowy, rodzinny pobyt na Mazurach. Na zwycięzców czekają specjalne nagrody.
 
Dodatkowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy do znalezienia
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego, która realizuje zadanie zlecone przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
 

***********************************************************************************         

Przedszkole Nr 2 pełni dyżur wakacyjny w lipcu i zapewnia opiekę dla naszych dzieci oraz z innych przedszkoli. Dzieci będą przebywać w grupach łączonych zbliżonych wiekowo.
W sierpniu nasza placówka ma przerwę wakacyjną.
Zapisy na dyżur wakacyjny- lipiec i sierpień-  są zbierane w terminie od 01.06.2022 r. do 15.06.2022 r. Po tym terminie nie będzie możliwości dokonania zapisu.

*********************************************************************************

Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 odbywa się z wykorzystaniem strony internetowej Przedszkola- nabór

***********************************************************************************                        

*********************************************************************************************************************************************************************************************
W związku z obecną sytuacją w kraju  od dnia 01.04.2020 r, opłaty za przedszkole
będą przyjmowane tylko na konto bankowe przedszkola: PKO BP: 71 1020 3352 0000 1902  0193 4389
Prosimy o dokonanie płatności w nieprzekraczalnym terminie do 20- każdego miesiąca
Kontakt w sprawie opłat:  p2sloneczko.oplaty@wp.pl
**************************************************************************************************************************************************

UWAGA RODZICE!!
Zgodnie z zaleceniami MEN
> apelujemy, aby do przedszkola nie uczęszczały dzieci przeziębione;
> informujemy, że osoby, które nie miały kontaktu z osobą chorą nie mają powodu do obaw;
>jeśli dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, rodzic powinien bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno- epidemiologiczną, zgłosić się do szpitalnego oddziału zakaźnego;
> W przypadku pojawienia się koronawirusa i nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola rodzice dzieci do 8 roku życia mogą skorzystać z  zasiłku opiekuńczego (art. 32, ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 roku o świadczeniach pieniężnych i ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa Dz.U. 2017 poz.1368)

Informacja GIS

ZAPOBIEGAJMY WIRUSOM!!! WAŻNE!!!
W przedszkolu wobec dzieci i pracowników wdrożono procedurę profilaktyki w związku z ryzykiem zachorowania na wirus:
* dokładne, częste mycie rąk z użyciem mydła w płynie oraz ręczników jednorazowych lub suszarek oraz przestrzeganie zasad zapobiegania chorobie;
*w przedszkolu zamieszczono informacje dla rodziców i pracowników na temat zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusów;
* przeprowadzono pogadanki z dziećmi na temat zapobiegania chorobie oraz przestrzegania zasad higieny;
*wzmożono mycie rąk i dezynfekcję powierzchni.
 Co musisz wiedzieć o koranawirusie
Apel GIS w związku z występowaniem koronawirusa
Jak zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem
Wirus przenosi się drogą kropelkową. Można zapobiegać zarażeniu stosując rożnorodne metody.
Zalecenia :
Często myj ręceużywając mydła i wody lub płynami na bazie alkoholi. Mycie rąk zbija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.Instrukcja mycia rąk.
Stosuj odpowiednie zasady podczas kaszlu i kichania - zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką jednorazową- natychmiast wyrzuć chusteczkę do kosza i umyj ręce wod z mydłem. Zakrycie ust i nosa  podczas kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków i wirusów.Jeżeli kichasz lub kaszlesz w dłonie możesz zanieczyścić dotykane przedmioty lub inne osoby.
Unikaj dotykania oczu, nosa i ust- dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem.Jeżeli dotkniesz nosa, ust lub oczu skażonymi rękoma, możesz przenieść wirusa z powierzchni na siebie.
Jeżeli masz kaszel, gorączkę, trudności w oddychaniu  zasięgnij pomocy medycznej zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Ministerstwa Zdrowia.
Zachowaj bezpieczną odległość  - co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kichają, kaszlą i mają gorączkę. Jeśli jesteś zbyt blisko istnieje ryzyko, że wdychasz wirusa, który wydalany jest podczas kaszlu i kichania przez osobę chorą.
Chroń siebie i innych przed zachorowaniem.
Nie zaleca się noszenia masek przez zdrowych ludzi w celu zapobieżenia rozprzestrzeniana się koronawirusa.
Używaj maseczek tylko wtedy, gdy masz objawy ze strony układu oddechowego /kaszel lub  kichanie/, podejrzewasz u siebie infekcję koronawirusem przebiegającą z łagodnymi objawami lub opiekujesz się osobą z podejrzeniami infekcji COVID-19.
Jak zapobiegać zakażeniu
Jak chronić się przed zakażeniem
teleporady dotyczące koronawirusa

W przypadku  wątpliwości zadzwoń na infolinię Ministerstwa Zdrowia /czynna  całodobowo/
- tel. 800-190-590

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>  
Szczegóły dotyczące naboru do Przedszkola nr 2 na stronie www w zakładce : Rekrutacja oraz na stronie bip Przedszkola nr 2.

*******************************************************************************************************************
W zakładce : "Zabawy w domu" znajdziecie Państwo propozycje i inspiracje do ciekawego spędzenia czasu z dzieckiem.
..............................................................................................................

Szanowni Rodzice ! 
Istnieje możliwość uzyskania wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla dzieci i rodziców.
Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15 pod numerem 500-081-263 dyżurować będą specjaliści, którzy pomogą nam poradzić sobie z obciążeniem wywołanym ciągłym niepokojem i stresem. Przedłużanie się takiego stanu może prowadzić do załamania nerwowego. W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty, porozmawiać o swoim problemie czy uzyskać profesjonalną pomoc.
Infolinia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Skierniewicach.
........................................................................................................................................................................................................
W związku z zagrożeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zgodnie  poleceniem  Wojewody Łódzkiego  informujemy, że w przedszkolu wstrzymuje się organizację wycieczek, wyjazdów, wyjść do kin, teatrów, muzeów itp. oraz wydarzeń na terenie placówki takich jak: koncerty, przedstawienia, akademie, uroczystości oraz nie przyjmuje w charakterze gości grup uczniów i dzieci z innych szkół
i placówek.

                                                                                         Zakaz obowiązuje do odwołania.
*************************************************************************************************************